SEED Program Honorees

Advanced Student Employee Excellence Certification

The following students, employed by the college, school, or unit listed, have earned the Advanced Student Employee Excellence Certification:

Name

Department

Justin Allen Intercollegiate Athletics
Mark Babin Sanger Learning Center
Denise Barrera University Health Services
Bianca Fray College of Education
Andrew Hedges Intercollegiate Athletics
Elizabeth Kineski Department of Human Development and Family Sciences
Melissa Lacy Information Technology Services
Ming-Ching Liang Department of Advertising
Taylor Lindgren Sanger Learning Center
Sa Liu Office of Instructional Innovation
Miguel Masso Intercollegiate Athletics
Dillon Mathers McCombs School of Business
Christopher Medina Intercollegiate Athletics
Adiba Mobin Department of Geological Sciences
Taylor Moessinger Information Technology Services
Samantha Moss Intercollegiate Athletics; School of Undergraduate Studies
Joyce Olushola Intercollegiate Athletics
Maria Rassokhina Department of Slavic Languages & Literature
Jason Rodriquez Intercollegiate Athletics; Division of Diversity & Community Engagement
Anne Shedlosky Texas Swim Center
Hannah Spock Division of Housing and Food Service
Cassandra Stover University Unions
Antony Velasquez College of Natural Sciences; Sanger Learning Center
Nazareth Vidal Intercollegiate Athletics
Brenna Wheeler University of Texas Libraries
Stormie Wilfong Intercollegiate Athletics

 

Student Employee Excellence Certification – Level 1

The following students, employed by the college, school, or unit listed, have earned the Level 1 Student Employee Excellence Certification:

 

Lady Jane Acquah Department of History
Zachary Allen Department of Chemistry
Breanna Alonzo University Health Services
Chelsea Amen Institutional Reporting, Research & Information Systems
Haocheng An College of Natural Sciences
Lisa Barsamian University Development Office
Regina Bass Office of the Dean of Students
Jessica Bateman Office of the Vice President for Student Affairs
Masoud Behzadinasab Department of Petroleum & and Geosystems Engineering
Mariana Bernal University Unions
Emily Booth Department of Integrative Biology
Madison Borgman College of Natural Sciences
Alaina Boyle Department of Human Development and Family Sciences
Connor Byrne Biology Instructional Office
Grace Carstens Intercollegiate Athletics
Mary Bea Carstens Intercollegiate Athletics; Office of Admissions
Yanzhen Chen Department of Information, Risk, and Operations Management
Yuan-I (Nina) Chen Department of Biomedical Engineering
Albert Cheng Department of Information, Risk, and Operations Management
Katelyn Christiansen Information Technology Services
Kendra Davis University Health Services
Nicholas DeChant Information Technology Services
Peter Derrick Information Technology Services
Yingzhang Dong Department of Electrical and Computer Engineering
Kylie Ehlers Division of Recreational Sports
Ogechukwu Ezekwem Department of History
Samantha Farmer Division of Housing & Food Service
Alaina Flannigan Department of Educational Psychology
Federico Fuentes Institute for Computational Engineering & Sciences
Baiyuan Gao Bureau of Economic Geology
Amir Gholaminejad Institute for Computational Engineering & Sciences
Shelby Gorday College of Liberal Arts – UTGI
Shravan Gowrishankar Department of Aerospace Engineering & Engineering Mechanics
William Colton Green Department of Physics
Anjun Gu Department of Mathematics
Manuel Gutierrez, Jr. Human Resources
Callie Hacker Undergraduate School of Business
Charlotta Hill College of Fine Arts
Yuanshen Ji Department of Civil, Architectural and Environmental Engineering
Yeyi Jie IC² Institute
Soyoon Kum Department of Civil, Architectural and Environmental Engineering
Ashley Kuchar Department of Educational Psychology
Matthew Landry Department of Nutritional Sciences
Alex Latham Information Technology Services
Kristen Layton School of Nursing; School of Biological Sciences
Donna Le Institute for Cellular & Molecular Biology
Maxence Leconte Department of French and Italian
Chia-Ling Li Biology Instructional Office
Dan Li Department of Advertising
Kristiana Llanos Division of Housing & Food Service
Leah Long Office of Student Financial Services; Office of the Dean of Students
Ashlyn Lopez Division of Recreational Sports
Joanna Ma Department of Chemistry
Jordan Machala UTeach Science Program
Katherine Madler Center for Petroleum & Geosystems Engineering
Lauren Mangini Department of Nutritional Sciences
Stephanie Marcu University Interscholastic League
Sarah Mason Department of Mechanical Engineering
Kristen Matthews University of Texas Libraries
Amanda McCarty Longhorn Center for Civic Engagement
Dominique McGaha International Office
Ceci McNamara University Unions; Sanger Learning Center
Ian Moser Texas Performing Arts
Karen Munoz TIP Scholars Program, College of Natural Sciences
Hoan Nguyen College of Pharmacy
Ashly Okoli College of Natural Sciences; Sanger Learning Center
GM Ornopia University Writing Center
Stoica Popa Department of Government
Taylor Polvadore Office of Institutional Equity
Joshua Priedeman Office of the Executive Vice President and Provost
Ahmed Quadri Department of Geological Sciences
Zachary Quinn Academic Technology Support
Fatemeh Radaei Department of Biomedical Engineering
Alicia Ramirez Liberal Arts Instructional Technology Services
Gabriela Ramirez Division of Housing & Food Service
Reyna Rangel Division of Housing & Food Service
Christine Rodriguez Office of Admissions
Carlo Romo Cockrell School of Engineering
Karlos Ramos Department of Economics
Whitney Seifert Sanger Learning Center
Neveen Shafeek Amin Division of Statistics & Scientific Computation
Arjang Shahriari Department of Mechanical Engineering
Bismark Singh Division of Statistics & Scientific Computation
Sonia Singh University Unions
Mariana Silva Division of Recreational Sports
Sadie Smiles LBJ School of Public Affairs
Henry Thai School of Undergraduate Studies
Zoi Thompson Division of Housing and Food Service
Megan Trumeter Division of Housing & Food Service
Suren Ulaganathan Department of Mechanical Engineering
Maria Valdez Information Technology Services
Meagan Wey Women in Engineering Program, Cockrell School of Engineering
Tyler Wilridge Intercollegiate Athletics
Sara Wilson School of Biological Sciences
Kelsey Wong Office of Student Financial Services
Jeyoung Woo Center for Construction Industry Studies
Summer Woolsey Office of Student Financial Services
Johnnie Wu School of Biological Sciences
Kathryn Wynne Sanger Learning Center
Maggie Xu Division of Housing & Food Service
Yan Zhang Department of Mechanical Engineering

 

Support for the SEED Program

The Student Employee Excellence Development Program at UT Austin is supported by donations to the University Operations Student Employee Recognition Program fund.

make a gift button

Calendar

October 2017

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
  • Can We Talk the Talk?
4
  • True Colors: Build Your Leadership Brand
5
  • Being a "Responsible Employee"
6
7
8
9
  • disABILITY Advocate 101
10
  • Professionalism in the Workplace
11
  • Did That Just Happen? BeVocal in the Workplace
12
  • Time & Procrastination
13
14
15
16
17
18
  • Being a "Responsible Employee"
19
  • Customer Care: Skills for Everyone You Meet
20
21
22
23
  • Transferable Skills
24
  • Getting Connected, Staying Connected: Networking & Social Media in Your Career
25
  • Customer Care: Skills for Everyone You Meet
26
27
28
29
30
  • Workplace Ethics: What Would You Do?
31